1. Úvod
  2. = Zajimavosti
  3. Houba Reishi - elixír dlouhově
Houba Reishi - elixír dlouhověkosti

Reishi, houba Ganoderma lucidum je prastarý lék tradiční čínské medicíny, který byl určen pouze pro císaře. Příznivě působí na pět lidských orgánů – srdce, plíce, slinivku, játra a ledviny, patří mezi nejvzácnější zdraví prospěšné houby. V asijských zemích je používána již více než 4 000 let. Reishi podporuje přirozenou obranyschopnost organizmu a příznivě působí na oběhový systém. Slaďuje jejich funkci a léčí nedostatky.

Houba Reishi není pouze lék, má také širokou škálu preventivních účinků, které pomáhají člověku zachovat si po dlouhou dobu dobré zdraví. Posiluje imunitní systém, čímž organismus chrání před útoky bakterií a virů. Reishi léčí a stabilizuje také systémová onemocnění, zejména dýchacího systému, ale také oběhový, trávicí, nervový a pohybový systém.

V Reishi nalezneme mnoho výživných látek, zejména polysacharidů, které mají velký potenciál i v moderní medicíně. Vědci zkoumají širokou škálu látek, které Reishi obsahuje, a některé z nich dosud prozkoumány nebyly. Bylo však zjištěno, že má Reishi i další medicinální houby velký potenciál v léčbě a prevenci rakoviny. Polysacharidy jsou totiž schopny vyživovat a aktivizovat imunitní systém, který má za úkol si s rakovinnými buňkami poradit a nenechat je se nekontrolovatelně množit. Reishi lze po poradě s lékaři použít i jako doplňkovou léčbu, zejména po chemoterapiích, kdy může napomoci k lepší regeneraci organismu a zmírnit bolesti. Zároveň také detoxikuje organizmus od toxinů a jedů, jež jsou v chemoterapii obsaženy.

Pramen zdraví: Galina  Veselá, ulice 5.května 175/7, 460 01, Liberec 1, e-mail: info@pramen-zdravi.cz ,  © 2015 - 2020

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz