1. Úvod
  2. = Napsali
  3. Mluvte, pište, křičte
Mluvte, pište, křičte, ale hlavně mějte rádi nejdříve sami sebe!

Mluvte, pište, křičte, ale hlavně mějte rádi nejdříve sami sebe!

První známky ekzému jsem zažila jako školou povinné dítě. Tehdy jedinou formu léčby představovalo jít ke kožnímu lékaři, který napsal recept na mast s kortikoidy. Fungovalo to. Dokončila jsem základní a střední školu, aniž bych se musela pořád hlídat, zda jsem si namazala místa kdysi postižená ekzémem, Ani ve snu mě nenapadlo, že nejsem vyléčená a že se může objevit znovu, kdykoliv a kdekoliv.

Na vysoké škole se však, „můj strašák“ vrátil, vykukoval ale jen občas a pouze na rukou – prstech. Kortikoidy jsem ještě několikrát na podnět kožního lékaře užívala. Když jsem zjistila, že je to pouze ,,náplast na ránu“ a nikoliv řešení, zaměřila jsem se na přírodní produkty jichž jsem vyzkoušela celou řadu. Většinou vše zabralo, ale jen na určitou dobu, a pak jsem byla zase na začátku. Zarudlá místa, suchá kůže, která praskala a olupovala se, mokvající pupínky a hlavně urputné svědění.

Když se mi atopický ekzém zhoršil natolik, že jsem ho měla na krku, zádech, na celých pažích, rukou a dokonce i na obličeji, tak jsem řekla dost a navštívila MUDr. Vosátkovou, Paní doktorka mi naordinovala zpočátku Regalen s Korolenem. Po prvních dvou měsících se přidal ještě Drags lmun. Stav se samozřejmě začal po počátečním radikálním zhoršení zlepšovat. Ale u toho onemocnění je třeba uzdravit psychiku, takže nastoupila na řadu psychoterapie – odklopení pokličky, která utlačuje vlastní já. Takže snažit se řešit problémy s lidmi okamžitě rozhovorem o daném problému. Pokud nejde určité věci říct druhému do očí tak je napsat na papír a ten spálit či roztrhat. Když něco chci udělat, tak to udělat, a neříkat si: to se nehodí, co na to řeknou ostatní. Pomalu dávat průchod svému temperamentu, po roce uzdravování sebe sama nemůžu říci, že jsem vyléčená (to asi nebudu nikdy), protože na sobě musím pracovat každý den, ale snažím sejít tím správným směrem bez zbytečných objížděk. A za to děkuji MUDr. Alexandře Vosátkové.

Co říci závěrem? Mluvte, pište, třeba i křičte, ale hlavně mějte rádi nejdříve sami sebe

R.L.       Vitae 3/2016

Pramen zdraví: Galina  Veselá, ulice 5.května 175/7, 460 01, Liberec 1, e-mail: info@pramen-zdravi.cz ,  © 2015 - 2020

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz