1. Úvod
 2. = Rady a poradna
 3. Pomohou vždy
Artrin, Ruticelit, Protektin… pomohou vždy

Artrin, Ruticelit, Protektin… pomohou vždy

Bioinformační krémy skrývají svou unikátnost ve složení, které zabezpečuje v jednom okamžiku všechno pro výživu, očistu a ochranu celého systému těla, kůže i vnitřního prostředí. Jinými slovy pro regeneraci, detoxikaci a imunitu, tolik potřebné pro kvalitu našeho života. Pokud můžeme říci, že krémy zajistí všechny 3 pochody najednou, pak jsme připraveni pomoci organismu v jakékoliv situaci, obzvláště v letním období spojeném s naší větší aktivitou.

Alergie

Jedná se o nadměrnou reakci organismu při styku s vnějším prostředím, projevující se zarudnutím, otoky, slzením, pálením, sennou rýmou, otokem po bodnutí hmyzem, puchýřky po styku s alergenem atp. Jde o přetížení vnitřního prostředí odpadními látkami. Přetížení vzniká nedostatečností funkce jater.

První pomoc spočívá v aplikaci silné vrstvy Protektinu na postižené místo. Každých 20 min. krém smyjeme a opět naneseme novou vrstvu, opakujeme do úlevy. Odeznění alergického projevu současně podpoříme nápojem, který připravíme rozpuštěním obsahu 1–2 kapslí Cytosanu ve sklenici vody a 3–5 kapkami Regalenu. Pro prevenci alergických projevů doporučujeme používat na mytí mýdla Pentagramu® (nejvhodnější je Protektin a Artrin), na vlasy šampony Pentagramu® (nejvhodnější Protektin a Droserin), jako balzám na vlasy krémy Pentagramu® (nejvhodnější Artrin a Cytovital) a místo chemických pracích prostředků šampon Protektin.

Pokud je zasažení vážnějšího charakteru nebo potíže přetrvávají, pokračujeme regenerací dle konkrétního typu projevu alergie:

 1. zarudnutí pokožky – jedná se o slabší projev alergie, nedochází k hloubkovému poškození kůže. Může vznikat působením chemikálií, alergenů všech druhů atp. Pokud po provedení první pomoci nezmizí projevy, pokračujeme hojením zasaženého místa nánosem Cytosan Fomentum gelu na 20 min., následným omytím a pak nanesením Artrinu nebo u vážnějších případů Cytovitalu. Krémy nanášíme 3–5x denně, Cytosan Fomentum gel 1x denně, vše opakujeme do plné regenerace pokožky.
 2.  alergické otoky – vznikají dlouhodobějším stykem s alergenem – tráva, chemikálie, kopřiva, sluneční záření… Mohou se projevovat otoky očí, krku, končetin nebo částí těla atp. Otoky neodeznělé po první pomoci řešíme koupelí (do vlažné vody rozpustíme obsah 3 kapslí Cytosanu) nebo naneseme bahno z Cytosanu přímo na otok a poté aplikujeme Ruticelit anebo v těžších případech Cytovital. Obnovení funkcí organismu podpoříme vnitřním užíváním 1 kapsle Cytosanu večer po dobu 1 týdne, 2–3 kapkami Korolenu 3x denně a 5 kapkami Fytomineralu 2x denně po dobu 3 týdnů. Současně ráno a večer potíráme Artrinem oblast ledvin.
 3. bodnutí hmyzem – při zasažení hmyzem vniká do rány jed, který bezprostředně zneutralizujeme nanesením velké vrstvy Protektinu na místo vpichu a 5 cm do jeho okolí. Tím zabráníme nadměrné reakci organismu. Pokud se místo do 10 minut nezklidní, opakujeme aplikaci krému každých 10 min. Mezi nátěry vždy omyjeme. Při opakování je potřebné natřít nejbližší lymfatické uzliny vždy směrem k srdci. Co nejrychleji po bodnutí vypijeme nápoj z Cytosanu (obsah 1–2 kapslí rozpustíme ve sklenici vody). Pokud se první pomoc nezdaří, aplikujeme po 2–3 kapkách Drags Imun, Regalen, Fytomineral, a to postupně po jednom produktu v rozmezí 1 hodiny, do úlevy. Současně opakovaně natíráme místo vpichu Cytovitalem.
 4. slzení, pálení kůže, senná rýma – je způsobeno většinou pylem, prachem nebo jiným přímým stykem s alergenem. Pokud reakce trvá i po provedení první pomoci, použijeme Protektin na oblast obličeje nebo místo pálení každých 10 minut. Mezi jednotlivými aplikacemi je vždy třeba místo omýt. Organismus podpoříme užitím 1 kapsle Cytosanu večer a 2–3 kapek Regalenu 3x denně po dobu minimálně 3 měsíců. Současně je nezbytné potírat ráno a večer Artrinem ledviny. Pouze dlouhodobá kúra může pomoci od těchto alergických projevů.
 5. puchýřky po styku s alergenem – vznikají po kontaktu s chemikáliemi, silicemi rostlin nebo se slunečními paprsky. Pokud zůstane poškození pokožky i po ošetření Protektinem, nanášíme Artrin 3–5x denně až do zhojení a poté aplikujeme Cytovital, aby se nevytvořily pigmentové skvrny. Cytovital dokáže několikaměsíčním používáním odstranit i již vzniklé pigmentové skvrny.
 6. alergie potravinová – jedná se o nepřiměřenou reakci a přecitlivělost organismu na konzumaci určitých druhů potravin. Většinou se projevuje tlačením – bolením žaludku, nadýmáním, plynatostí či otoky lymfatických uzlin. Po aplikaci silné vrstvy Protektinu na problematické místo a vypitím rozpuštěného Cytosanu ve vodě pokračujeme natíráním Protektinu na zasažené místo, dále nanášením Artrinu na oblast ledvin 3–5x denně, užíváním 1–5 kapek Regalenu během dne a 1 kapsle Cytosanu 2x denně po dobu 3–5 dní. Pro zbavení se projevů potravinových alergií je nezbytné podstoupit dlouhodobou ozdravnou kúru.

Kůže

 1. nevyživená kůže – Droserin aplikujeme po sprše na celé tělo (pro miminka – od narození na celé tělo po koupeli).
 2. zánětlivé procesy, vrásky a ochablost kůže – Artrin aplikujeme každý den po sprše na celé tělo a ráno na ledviny.
 3. svědivost kůže, pálení, zarudnutí, lupy – na zasažená místa aplikujeme Protektin – viz “Alergie”.
 4. poškození cévního systému (drobné žilky na povrchu kůže) – na postižené místo aplikujeme 2x denně Ruticelit. Pro posílení výživy cév a vegetativních nervů kůže vtíráme Ruticelit po sprše na celé tělo (oblast srdce a páteře – 2x denně).
 5. strie, celulitida, kožní bulky, pigmentové skvrny, ochrana proti UV záření – Cytovitalem natíráme zasažené místo nebo celé tělo podle potřeby.

Kůže je natolik složitý orgán, že je vždy třeba problém konzultovat s terapeutem.

Modřiny

Jestliže se nanese na zhmožděninu co nejrychleji po vzniku velká vrstva Artrinu, modřina nevznikne. Pokud se již modřina objevila, natíráme postižené místo střídavě Artrinem a Ruticelitem, dokud modřina nezmizí. V případě větší plochy naneseme před použitím krémů na modřinu vrstvu Cytosan Fomentum gelu a necháme 20 min. působit. Když je zasažení masivnější, použijeme místo gelu na 20 min. nános bahýnka z Cytosanu.

Plísně na nohou a jiných částech těla

Lokálně řešíme nánosem Cytosan Fomentum gelu na postižené místo a 2 cm do jeho okolí, necháme působit 20 min., omyjeme a poté masírujeme Protektinem.

Místo nánosu Cytosanu můžeme použít 20minutovou koupel v Cytosanu nebo Biotermalu. Anebo aplikujeme přímo na postižené místo Drags Imun a necháme působit celý den. Po umytí natíráme Protektinem (např. plíseň na nehtech).

Popáleniny, opařeniny

V těchto případech je nutná co nejrychlejší aplikace velké vrstvy Ruticelitu, necháme působit do úlevy, omyjeme a znovu natřeme. Takto opakujeme až do vyléčení. V žádném případě nedávat pod vodu!!! Pokud dojde k poškození kůže, postižené místo natíráme opakovaně po 1 hodinách velkou vrstvou Artrinu. Pokud je kůže hodně postižená, doporučujeme aplikovat 2x denně na místo poranění Cytosan Fomentum gel na 20 min. a poté ošetřit Artrinem nebo Cytovitalem.

Poranění kůže

Na jakékoliv poranění kůže okamžitě do rány aplikujeme Artrin. Zpočátku místo krvácí a odplavuje krém, jedná se o přirozenou ochranu těla. Necháme reakci proběhnout, poté místo otřeme a naneseme novou vrstvu Artrinu. Opakujeme často (alespoň 2x denně) dle velikosti rozsahu a potřeby až do zhojení – viz “Úrazy”. Při větším poranění – aplikace Cytosan Fomentum gelu – viz “Popáleniny, opařeniny”.

Suchá praskající kůže

Při nadměrné zátěži kůže mytím, stykem se saponáty a chemikáliemi, při přetížení teplem nebo zimou dochází k vysušení a popraskání kůže. Na ošetření kůže použijeme mýdlo Drags Imun nebo mýdlo Protektin a vetřeme krém Protektin. Ke zvýšení odolnosti kůže proti tomuto poškození natíráme 1–2x denně Droserinem. Pro větší účinnost doporučujeme před aplikací krémů nanést na 20 min. vrstvu Cytosan Fomentum gelu.

Namožené svaly

Co nejrychleji po námaze se osprchovat za použití mýdla Artrin, Droserin nebo Drags Imun a vetřít velkou vrstvu Artrinu. Podle potřeby doporučujeme opakovat.

Úrazy

Řezná – tržná rána, odřeniny, zhmožděniny, operace, zlomeniny, bloky páteře atp. – na místo poranění a do jeho okolí naneseme větší vrstvu Artrinu a necháme působit 20 min. Pokud místo krvácí, otřeme a znovu natřeme velkou vrstvou Artrinu. Můžeme opakovat do utišení krvácení. Pak poraněné místo natíráme opakovaně po 20 min. a současně ošetříme Artrinem i nejbližší lymfatický systém (pod kolenem, v třísle, v lokti, v podpaží a kolem krku, vždy od poškození směrem k srdci).

 

Z brožury Vlasty HUSÁROVÉ

“Rady babky bylinářky od A do Z”

Pramen zdraví: Galina  Veselá, ulice 5.května 175/7, 460 01, Liberec 1, e-mail: info@pramen-zdravi.cz ,  © 2015 - 2020

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz