1. Úvod
  2. = Napsali
  3. Z internetové poradny kardiolo
Z internetové poradny kardiologa

 Mohu užívat Stimaral, když jsem náchylná na zvyšování tlaku? Sem tam se mi přes den zvýší, většinou spodní (110/90 nebo 130/100). Často mám stavy, jako bych měla „jít k zemi“: náhlá únava, zavírají se mi oči a musím si jít lehnout, úplná slabost svalstva, sotva udržím hrneček.  Stává se to hlavně po práci, když mám trochu větší zátěž. Pak to přejde. Někdy trvá slabost a únava celý den. Začala jsem dodržovat bezlepkovou dietu, protože jsem měla pálení kůže po pečivu a vyrážku, divný puls. Nyní beru Gynex na stres z toho všeho a na premenstruační syndrom.

Děkuji moc za radu, Marta

Stimaral působí jako harmonizér (vyrovnávač) nálady, psychiky, i krevního tlaku, Normální tlak nezvyšuje. Spíš může upravit nízký tlak. Vysoký pomáhá mírně snížit mechanismem zklidnění vegetativních nervů a vyrovnáním nálady. Je vhodné také pít dostatek vody a dodržovat zdravou životosprávu.

Tlak je po zátěži zpravidla vždy zvýšený (i u celkem zdravých lidí), Správně se měří ráno po probuzení a přes den vždy,když jsme aspoň l0-15 minut v klidu, též ne při stresu, po kávě, cigaretě,… Unavené svaly, bolavé klouby a záda můžete potírat Artrinem. Výborný je i na reflexní masáž chodidel, kdy si promasírujeme přes reflexní zóny celé tělo.

S přáním dobrého zdraví a optimálního tlaku

 

Autor: MUDr. JULIUS ŠiPOŠ    

Zdroj:  Vitae  2/16

Pramen zdraví: Galina  Veselá, ulice 5.května 175/7, 460 01, Liberec 1, e-mail: info@pramen-zdravi.cz ,  © 2015 - 2020

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz